• 608 775 582
  • PO-PÁ: 8:00-18:00
  •  

VYUŽIJTE PŘÍSPĚVKY FKSP A BENEFITY, VŠE VYŘÍDÍME OBRATEM.

Velikonoční akce

úvodní foto
Publikováno 19. 3. 2022

Oslavte Velikonoce výletem. Navštivte trhy, jarmarky, hrady nebo zámky, kde chystají nejrůznější program spojený s tradicemi a zvyky Velikonoc. Připravili jsme pro vás několik tipů, kam vyrazit na Velikonoce - s dětmi i bez nich. Nebo ještě lépe, využijte svátečních dnů a užijte si Velikonoce v přírodě nebo na vesnici, kde se Velikonoce slaví tradičně. Pronajměte si chatu nebo chalupu a vychutnejte si volné jarní dny plnými doušky - Velikonoční pobyty

Zažijte jak se slavili Velikonoce na Valašsku a vydejte se do Valašského muzea v přírodě. Ve sváteční dny tu uvidíte tradiční zdobení kraslic, pletení pomlázek i další názorné ukázky lidových velikonočních zvyků a tradic. Nakupte si rukodělné tradiční výrobky na velikonočním jarmarku za poslechu cimbálové muziky.

 

Tradiční velikonoční malované kraslice

 

Užijte si Velikonoce v Beskydech. Kousek od Valašského muzea v přírodě máme několik chat k pronájmu. Například Chalupu prostřední Bečva s vybavením pro děti a spoustou zajímavých míst v nejbližším okolí. Vydejte se do nádherné přírody na Pustevnách s vyhlídkou ze stezky v korunách stromů.  A s dětmi určitě nevynechejte zábavní Gibon park v Rožnově pod Radhoštěm.

Celý seznam chat poblíž Valašského Muzea v přírodě najdete zde, hned pod informacemi o muzeu. 

 

V Českém Krumlově v jižních Čechách Vás na zámku a v celém městě čeká bohatý velikonoční program. Velikonoční koncerty, divadla, trh i velikonoční jarmark na nádvoří zámku. Nejen na řemeslném jarmarku a v regionálním muzeu, ale i v dílnách DDM si budete moci vyrobit velikonoční dekorace. Čeká Vás také ochutnávka velikonočních dobrot a zeleného piva z místního pivovaru. Děti mohou hledat velikonoční vajíčka dle mapy od městské knihovny nebo ztracený poklad v klášteře.

 

 

Využijte prodloužený víkend k dovolené. Nezůstávejte doma, pronajměte si chatu a užijte si velikonoční jarní atmosféru. Třeba na Chalupě Jenín na okraji jihočeské vesničky s výhledem na lesy a vlastním rybníkem. Celý seznam chat poblíž Českého Krumlova najdete zde, hned pod informacemi o městě.

 

Na mnoha místech si zámky a hrady připravily velikonoční prohlídky. Není tomu jinak ani na Hradu Hukvaldy, kde na Vás čeká doprovodný program a přiblížení velikonočních zvyků a tradic. Prožijte Velikonoce na Moravě. Pronajměte si chatu Palkovice a vezměte s sebou i svého psího miláčka. A k hradu Hukvaldy si můžete udělat krásný pěší výlet. Navštívit můžete také 3 km vzdálené včelařské muzeum v Chlebovicích

 

 

Víte proč se vajíčka dávala do popela? Nebo kde se vzal velikonoční zajíček? To se dozvíte v našem článku velikonoční tradice a zvyky zde.

 

úvodní foto

10 000+

Zákazníků s námi jelo 2x a více

200+

Majitelů chalup je s námi přes 10 let

500+

Chat a chalup k pronájmu

98%

Zákazníků nás doporučuje